ÇOCUK DİL AKADEMİSİ

Çocuk Dil Akademisi, 3- 5 yaş arası Okul Öncesi dönem çocuklarının edinim yoluyla Arapça-İngilizce-Türkçe dillerinin eğitimini aldıkları dönemi kapsar. Bu yaş gruplarımızda çocuklar; tüm gün boyunca Türk ve Arap öğretmen eşliğinde drama, okul öncesi çalışmalar, etkinlikler, dil çalışmaları ve oyunlarla iletişim kurarak farkında olmadan Arap öğretmenlerini anlamaya ve bir süre sonra da cevap vermeye başlarlar. Bu şekilde “maruz kalınarak” öğrenilen dil, belli bir süre sonra anadiline dönüşmektedir.

Rawdah Kids’de Çoklu Zeka (multipple intelligence)  ve Etkin Öğrenme ( high scope) yöntemleri uygulanmaktadır.

MULTIPPLE INTELLIGENCE “ÇOKLU ZEKA”

Günümüzde çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmak ve ilgisini canlı tutarak araştıran, sorgulayan, merak eden bireyler yetiştirmek için, yeni eğitim yöntemleri ve kavramlar sunulmaktadır.
Bu yaklaşımlardan evrenselliği en yüksek olanı, beyin araştırma kuramından yola çıktığı için Gardner’ın çoklu zeka kuramıdır. Bu kuramda 8 ayrı zeka alanı olduğu öne sürülür. Çocukların gizli yeteneklerini ortaya çıkarmada önemli ipuçları verir. Okul öncesi eğitimimizde, edinilen dillerin yanında çocuklarımızın; matematik, görsel zeka, beden gelişimi, duygusal gelişimlerini de ilerletecek farklı ve çeşitli çalışmalar, etkinlikler ve projeler eşliğinde hedefe ulaşmaktayız.

HIGH SCOPE “ETKİN ÖĞRENME”

Nesneleri tanıyabilmek için, kişi onlarla uğraşmalı, onlarda değişiklik yapmalı, yerini değiştirmeli, birleştirmeli, ayırmalı, tekrar birleştirmelidir. Bilgi kişinin nesnelerle olan ilişkilerinden doğar; dil eğitimi ise, o nesnelerle öğrenim arasındaki sesli ifadeyle edinilir. Akademimizde her bir nesneyi oyunlarla, dramalarla öğrenen çocuklarımız öğretmenleriyle birlikte bunu sesli hale getirerek, Arapça-İngilizce-Türkçe olarak ifade etmeye başlar.
Okulumuz, belirlediği kurumsal hedeflere yürürken, anaokulu eğitiminde gerek akademik, gerekse ticari anlamda yanlışlara düşmemek adına ‘önce çocuk’  ilkesini benimsemiştir.
Türkiye’de ve dünyada farklı dillerde uygulanan sistemimizi Türkiye’de Arapça olarak uygulayan ilk kurum Rawdah Kids Çocuk Dil Akademisidir. Sistemimizde ‘oyun temelli’ eğitimin, çocuklar üzerinde yabancısı oldukları dili, doğal olarak öğrenme ve gelişim süreçlerine ket vuracak olumsuzlukları pasif konuma getirme gibi özelliklere sahip olduğu gözlemlenmiştir. Bu süreç içerisinde çocukların öğrenme isteğini canlı tutmak okulumuzun birincil görevi haline gelmiştir.
Okulumuzda, yaş gruplarına göre uzmanlarca hazırlanan eğitim setleri (okuma, yazma, boyama, matematik kitapları ve hikaye-masal kitapları, değerler eğitimi kitapları) ileride çocukların okul korkusu\kaygısı gibi ortaya çıkacak olumsuzlukları gidermeyi başarabilmiştir.
Çocuklar doğaları gereği; öğrenmeye açık, istekli, meraklı, kaygısız düşünebilen ve yorumlayabilen bir yapıya sahip oldukları için; uygun ortam, şartlar ve eğitim sağlandığı takdirde (bilimsel ortam, uzman öğreticiler, zengin kaynak ve materyaller, uzman pedagog desteği),  sağlıklı dönütler alındığı tarafımızca ispatlanmıştır.
Okulumuz, gerek eğitim kadrosu, eğitim materyalleri, uzman pedagogu ve fiziksel şartları yanı sıra, özenle seçilmiş mutfak ve temizlik görevlilerinin çocuklarla iletişimi de dikkatimiz ve testimizden geçmiş olarak eğitimine devam etmektedir.
Rawdah Kids Çocuk Dil Akademisi,  toplumumuzdaki eğitim kaygılarından doğmuş olup, topluma karşı sorumluluklarını benimsemiş, eğitime gerçekten gönül vermiş, milli ve manevi duyguların yaşatılması için çaba harcayan eğitimcilerin açmış olduğu bir eğitim kurumudur.
Copyright © Rawdah 2024. Bütün Hakları Rawdah 'a aittir
Gizlilik Politikası , Şartlar ve & Koşullar